juosteles burnai asmenine patirtis

Burnos Juostelės Miegui – Dalinuosi Asmenine Patirimi!

Burnos Juostelės Miegui – Dalinuosi Asmenine Patirimi!

Straipsnyje apžvelgsime kas yra burnos juostelės, kam jos yra skirtos bei kokią tai duoda naudą mums. Burnos juostelės miegui – tai specialios, saugios odai juostelės, kurios skirtos klijuoti ant burnos, siekiant  išlaikyti burną uždarytą miego metu. Tai yra daroma tam, kad kai ilsimės, burna neatsidarytų, žandikaulio raumenys būtų tinkamoje pozicijoje ir kvėpuotume tik per nosį. 

Kokią tai duoda naudą?

Nors ir iš mokslinės pusės šis metodas nėra ištirtas, žmonės jau nuo seno praktikavo kvėpavimą tik per nosį. Senovėje kai kurios indėnų gentys stengdavosi kuo mažiau šnekėti, nes tikėdavo jog per burna patekęs oras yra purvinas.

Kaip bebūtų, burnos klijavimo metodas nėra vien tik dėl švaresnio deguonies, jame slypį žymiai daugiau naudų. Aptarkime jas. 

Teisinga ir tvarkinga žandikaulio pozicija, smakras nesuėjęs į vidų

Dažnai žmonės nežino jog smakras ir žandikaulis deformuojasi ir sueina į vidų dėl to, kad miego metu būname išsižioję ir kvėpuojame per burną, todėl tam tikri žandikaulio raumenys atsipalaiduoja ir su laiku deformuojasi ne tik smarkas bet ir visas veidas.

kvepavimas per nosi ir per burną skirtumai

Tiesūs, nesusikraipę dantys

Tai labiausiai aktualu vaikams ir jų tėveliams. Jei norite, kad vaikučiams užaugtų tiesūs dantys ir gražūs žandikauliai, naudokite burnos užklijavimo metodą savo vaikams. Yra specialios juostelės, kurios turi skylutę per vidurį ir yra sukurtos taip, kad padėtų prilaikyti miego metu lūpas sučiauptas.

Idomus faktas jog senieji indėnai visi turėjo itin plačius žandikaulius ir itin tiesius, bei sveikus dantis, kadangi visuomet kvėpuodavo tik per nosį. Trumpas video apie tai : https://www.youtube.com/shorts/PLVRzSjO594

 

dantu kabės dėl kreivų dantu

Sustabdomas knarkimas

Vienas iš svarbesnių privalumų, kuris jaučiamas trumpoje perspektyvoje – pristabdomas ar visai panaikinamas knarkimas. Iš patirties galiu teigti, jog tai tikrai padeda jei turite problemu su knarkimu. 

Daugiau energijos ir geresnė nuotaika

Tikriausiai tai būtų pagrindinis privalumas, kuris labiausiai jaučiasi jau po pirmos nakties su užklijuota burna. Ir tai tikrai nėra kažkoks stebuklas. Tiesiog kvėpuojant miego metu tik per nosį, į organizmą patenka 30% daugiau deguonies.

Ką duoda didesnis kiekis deguonies?

  • Geresnis energijos gamybos procesas. Deguonis yra būtinas ląstelių mitochondrijoms, kuriose vyksta energijos gamyba.
  • Daugiau deguonies leidžia efektyviau įsisavinti maistinių medžiagų energiją ir padidinti bendrą organizmo energijos gamybą.
  • Geriau veikia smegenų funkcijos. Smegenys yra vienas iš labiausiai nuo deguonies priklausomų organų. Didesnis deguonies tiekimas į smegenis gali pagerinti kognityvines funkcijas, atmintį, koncentraciją ir bendrą protinį darbą.
  • Sveikesnė kraujotakos sistema. Deguonies perteklius prisotiną kraują deguonimi, ko pasekoje pagerėja kraujo apytaka. Tai gali sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką bei pagerinti bendrą fizinę sveikatą.
  • Didinamas imunitetas. Daugiau deguonies organizme gali padidinti imuninės sistemos efektyvumą ir padėti organizmui kovoti su infekcijomis ir ligomis.
vandens burbulas deguonis

Asmeninė patirtis

Pirmą kartą apie tai išgirdau iš vieno rimto trenerio, kuris domisi ne tik raumenimis, bet ir dvasiniais dalykais (jei taip galima pavadinti). Ką Jis tuomet pasakojo tikrai atrodė kiek keistoka, tačiau manau daug kam pirmą kartą išgirdus apie burnos užklijavimą prieš miegą gali pasirodyti keista ir neįprasta.

Kadangi jau kurį laiką praktikavau Wim Hof kvėpavimo pratimus ir buvau girdėjęs apie nosies juosteles miegui, nusprendžiau pasidomėti labiau kokią naudą duoda burnos juostelės ir jų naudojimas.

Viskas prasidėjo nuo įsigytos audio knygos James Nestor – kvėpavimas. Jei domitės kvėpavimu ir gilesniais dalykais, Jums patiks ši knyga.

Perklausiau knygą ir nusprendžiau išbandyti šį metodą. Pasigooglinau šiek tiek internete ar Lietuvoje yra pirkti specialių juostelių. Niekur neradau. Jei ir buvo, tai tik iš užsienio. Mano smalsumas buvo pernelyg didelis todėl nusprendžiau nieko nelaukti ir išbandyti šį metodą. Nuvykau į vaistinę ir nusipirkau paprasto viniojamo pleistriuko.

Pirmas blynas - prisvilo

Pirmas kartas tikrai buvo keistokas, tiek man, tiek draugei, kuriai buvo sunku suprasti ką aš čia darau. Užsiklijuoti pavyko gan neblogai. Nežinojau nei kaip, nei kiek klijuoti, tad klijavau nei per daug nei per mažai – tiesiog kad burna neisižiotų ir nepatektų deguonis.

Atsiguliu ir jaučiu kad vis norisi tai kosyti, tai niežti, tai lupos džiūna, tai dar kažkas. Pagulėjus 30 minučių, pastoviai jaučiau diskomfortą, todėl nusiemiau pleistriuką. Išties nerekomenduoju naudoti paprasto pleistriuko, nes jis gan stipriai prikimba ir tikrai nėra malonu kai reikia nusiimti.

Nepasiduodam!

Na nieko, pagalvojau, išbandysiu kitą vakarą. Taip ir padariau. Atėjus miego laikui, vėl užsiklijavau pleistriuką. Guliu, keista, vėl kosyti norisi, vėl lūpos džiūną, tačiau stengiuosi išlikti ramus ir apie tai negalvoti. Tuomet pavyko užmigti. Pamiegojau gal 2 valandas ir prabudau. Kažko nemalonaus nejaučiau, tačiau norėjau nusiimti pleistriuką. Tai padaręs, toliau miegojau be pleistriuko.

Trečią naktį vėl dariau tą patį ir nepatikėsite, išmiegojau pilnai visą naktį, nei karto neatsikėlęs. Atsikėlęs negalėjau suprasti energijos antplūdžio. Žinote tą rytinį – ai dar pasnausiu kelias minutes, biškuti pagulėsiu? Tai buvo visiškai priešingai. Ir tai nebuvo tiesiog psichologinis nusiteikimas ir saves apgaudinėjimas. Tikrai jautėsi nesuprantamas energijos kiekis ryte, burnoje nebuvo jokio blogo skonio ar kvapo, nuotaika buvo tiesiog super.

Greitai priprantama

Sekančias naktis dariau ta patį ir kaskart atsikėlęs jaučiausi max energingas ir geros nuotaikos.

Po kurio laiko nebejauti tokio didelio energijos antplūdžio, kadangi tai tampa norma būti gerai išsimiegojusiam ir energingam kiekvieną rytą.

Tiesa sakant labai greit pripranti prie burnos užklijavimo. Nežinau kaip kitiems, bet man burnos užklijavimas suteikia savotišką ramybės jausmą, jaukumą. Idomu ar ir jums taip yra?

Viskas individualu

Svarbu paminėti, kad pasakojama patirtis yra mano asmeninė nuomonė ir individuali patirtis, ir jie neturi būti suprantami kaip mokslinės rekomendacijos ar įrodymai. Aš nesu mokytojas ar gydytojas, todėl šią informaciją reikėtų vertinti individualiai ir suvokti, kad kiekvieno žmogaus patirtis gali būti skirtinga. Jei susiduriate su sveikatos arba miego sutrikimais, būtina kreiptis į kvalifikuotą sveikatos specialistą arba gydytoją, kuris galės suteikti jums individualias rekomendacijas, atsižvelgiant į jūsų konkrečią sveikatos būklę ir poreikius.

Pabaigai tiesiog palinkėsiu būti sveikiems tiek viduje, tiek išorėje!

Išbandyk ir tu!

Išbandei?
Pasidalink savo patirtimi komentaruose!

Parašykite komentarą

Krepšelis

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping
lt_LTLithuanian